10%

Душек HERO

14,700 ден25,600 ден

Clear
Количина:
visa-card-logo master-card-logo master-card-secure-code-logo verified-by-visa-logo verified-by-visa-logo verified-by-visa-logo
SKU: N/A Категорија

Надворешната прекривка, која е со патент и може да се пере, максимално го зголемува капацитетот на душекот за ослободување од влагата.

Памукот е дар од природата за нас. Протокот на воздух достигнува максимални нивоа благодарение на структурата од влакна која се формира меѓу надворешната покривка од органски памук и другите слоеви. Како целосно обновлив материјал, памучните ткаенини на Almero се меки, природни, трајни и лесни за одржување. Ние го користиме овој првокласен памук кај Hero душеците.

Материјалот од кој е изработена ХР пената обезбедува оптимални услови за спиење бидејќи овозможува циркулација на воздухот во 7 зони и со тоа спречува појава на топлина и влага.

Утврдено е дека на човечкото тело има 7 различни зони врз кои се создава притисок при лежење, а душеците со 7 анатомски зони, со својата структура од 7 различни степени на тврдост, му даваат најдобра можна потпора на телото, го регулираат протокот на крв и ги сведуваат несаканите движења на минимум.

Додатни информации

Одберете димензија

200×180, 200×160, 200×140, 200×120, 200×100, 200×90, 190×90